Únor 2013

Windows motiv

12. února 2013 v 19:00 | Vlček Ondřej |  prezentace
K tomuto pokusu mě tak trošku vyprovokovala kamarádka Martina Ščučková. Jednou mi řekla o tom, jak si stahuje fotky z tohoto blogu na pozadí, jako tapetu monitoru notebooku. Problém s tím rozhodně nemám a jen mě to potěšilo. Říkal jsem si, co když je takových lidí více, kteří by si fotky odtud rádi dali nejen na zeď (myslím tu hmatatelnou, jakože stěnu Smějící se), ale také na pozadí počítače? V tom případě přestávalo postačovat sdílení vlastních motivů, protože tato možnost je značně omezená v jejich šíření.

Loni mi blesklo hlavou, proč nezkusit ze svých fotek udělat kompletní motiv pro počítače s OS Windows 7, Windows 8. Publikovat je na stránkách Windows v sekci Motivy a tím je dát k dispozici ostatním zájemcům. Přišlo mi totiž líto, že fotky, které na blogu zveřejňuji jsou malé a v nízké kvalitě. Ideu jsem měl už začátkem loňského roku, jen jsem nenašel žádné náznaky toho, zda by vůbec o fotky tam nahoře mohli mít zájem. Na podzim přálo štěstí a potřebné informace jsem dohledal. Pro zájemce uvádím odkaz, pokud by se chtěli pokusit o to samé zde. (Chvilku mi to trvalo než jsem odkaz našel, mají to dobře schované Úžasný pravděpodobně i proto se mi to loni napoprvé nepodařilo.)

Fotky jsem poslal asi koncem podzimu 2012. Dne 10.1.2013 mi přišla kladná odpověď s poděkováním paní manažerky Sheperdové ze Seattlu, kdy chtěla pouze doladit některé detaily. (Mail, jsem málem vyhodil do spamu, protože se tak na první pohled jevil, ještě, že se tak nestalo! Úžasný) Omlouvala se za dlouhé čekání, jelikož jim chodí tisíce žádostí denně. Také mi odpověděla, že z dvanácti zaslaných fotografií vybrali šest. Pokud správně počítám, zalíbily se jim asi navíc další tři, takže v závěru jich motiv obsahuje devět, za což jsem rád Usmívající se. (Musím se ještě pochlubit - jako jedna z mála pochválila mé video (pravděpodobvně z té doby, které bylo na hlavní stránce mého blogu), což mě samozřejmě také potěšilo Usmívající se. Předem oznámila, že témata budou k dispozici počátkem měsíce únor a pokud nezapomene, dá mi mailem vědět, až vyjdou Usmívající se a připojila za pomoci Bing překladače pár slov v češtině Usmívající se. Celkově jsme si vyměnili dva maily a pak jsem už jen vyčkával.

A ten den je konečně tu! Fotky jakoby názvem i výběrem navazují na loňskou výstavu velké MALÉ. Jelikož byla výstavou putovní a ještě nedoputovala do finále, tak bych ji v tom roce letošním, rád ukázal veřejnosti v Knihovně Petra Bezruče v Opavě. (Info v průběhu roku zde na blogu v sekci výstavy.)

Kliknutím na printscreenový obrázek náhledu pod článkem se dostanete přímo do Windows personalizační galerie s tématy. Takže stahujte, sdílejte! Přeji ať se Vám líbí! Vaše reakce očekávám v komentářích pod tímto článkem. Předem děkuji jak za kladné, tak i ty negativní Mrkající.


printscreenový obrázek je odkazem
Zde uvádím odkaz na téma v české mutaci Windows.
A zde na článek na blogu Windows.

Hieroglyfy rudomořské, video (2/2)

9. února 2013 v 21:00 | Vlček Ondřej |  cestománie

1. část reportáže zde

Fotoprocházka, únor 2013

8. února 2013 v 19:00 | Vlček Ondřej |  příroda
Obrázky pařížské, video (2/2)

7. února 2013 v 21:00 | Vlček Ondřej |  cestománie

1. část reportáže zde

Modrá velryba - 10 let činnosti občanského sdružení z Bílé Lhoty

6. února 2013 v 20:00 | Vlček Ondřej |  prezentace
26. ledna - 3. března 2013 probíhá v Muzeum Litovel Výstava k 10. narozeninám Modré velryby o.s.