Červen 2015

„Bělolhotský baobab“ sbírá SMS podporu v anketě Strom roku 2015

15. června 2015 v 20:04 | Vlček Ondřej |  cestománie

Celostátní anketa Strom roku 2015 pořádaná Nadací Partnerství dne 15. června 2015 vstupuje do fáze sběru dárcovských SMS. Finalista ankety "Bělolhotský baobab" reprezentuje Olomoucký kraj.

Dne 15. června 2015 začíná rozhodování o nejzajímavější strom Česka, které potrvá až do 10. října 2015. SMS podpora pro zástupce Olomouckého kraje z obce Bílá Lhota má tvar DMS STROM4 a je potřeba jej zaslat na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, z této částky dub obdrží 28,50 Kč.

Tento výrazný strom svým tvarem připomíná baobab, proto je mu takto přezdíváno. Avšak jedná se o dub letní, stáří je odhadováno na 350 let. Obvod kmene činí 450 cm.

Strom má pro své fanoušky zřízenou stránku na Facebooku, kde se mohou vždy zavčas dozvědět aktuální informace o dění kolem dubu. V nejbližších dnech dub čeká doprava lavičky přislíbené od obce Bílá Lhota k posezení pod jeho košatou korunou. Díky vykácení náletů se otevřel výhled do krajiny, kdy panorama dotváří v jasných dnech průhled až na samotný vysílač na Pradědu. Strom tak díky zpřístupnění jistě přiláká nejen místní pejskaře, kteří se prochází kolem Arboreta, ale také četné návštěvníky této obce.

Výtěžek zaslaných dárcovských SMS bude navrhovateli použit na ošetření stromu, vytvoření směrových a informačních cedulí k dubu.
foto: Lenka Grossmannová

O nás na stránkách Olomouckého kraje.