Listopad 2015

Amazing Halloween!

1. listopadu 2015 v 19:50 | Vlček Ondřej |  cestománie
Jak většinou dopadá, když necháte věci na poslední chvíli? Tak, že nepořídíte samozřejmě nic. Náš případ. Včera. V plánu bylo pořídit masky na Halloween v Poundlandu za pár drobných. Překvapením bylo, když v den Halooweenu masky a cukrovinky vystřídalo vánoční zboží. I z druhého obchodu jsme odcházeli s nepořízenou... Vydali jsme se do nákupního centra, kde nás eskalátory náhodně dovedly přímo k malování na obličej. Byli jsme tak zachráněni. Kdo nad maskou stále váhal zapojil Google a Pinterest a v rázu byly masky vymyšlené.


To jsme však netušili, co v odpoledních hodinách způsobíme ve městě za pozdvižení. Neunikli jsme zvědavým pohledům dětí ani dospělých. Ti menší před námi utíkali chytnout se rodičů za ruku v tom lepším případě, ostatní se za rodiče raději schovali úplně. Odrostlější na nás pořvávali ze střechy garáže. Zastavilo i auto, zda můžeme postrašit děti. Z aut i kolemjdoucí dávali palec hore a často slovně komentovali, který z nás je nejodpudivější. Nejednomu dopělému jsme vykouzlili úsměv na tváři. Cítili jsme ty pohledy a viděli jak se lidé otáčí. Největší úspěch měl však Joker, kterého všichni ihned komentovali a vychvalovali. Cesta městem to byla několikakilometrová se zastávkou v obchodě, takže těch pobavených bylo zajisté mnoho.


Na místě kamarádky zapálily svého dýňového strašáka na znamení dětem, že jsme na ně připraveni. Dorazili jsme právě včas, akorát se začalo stmívat. Všechny obludy a zombie začaly vylézat se svých úkrytů.


Dlouho netrvalo a slyšíme klepání a poté koledu "trick or treat". Bohužel jsme nečekali až tak velkou návštěvnost, proto jsme po bonbónech začali rozdávat svítící fosforové tyčinky. Jak bylo zřejmé, ty dětem udělaly daleko větší radost, než sladkosti, kterých měly své plné kolednické kyblíky a taštičky.

Mezitím jsme odběhli zdokumentovat dokonale vyzdobený dům, u kterého dokonce zastavovala kolednická auta a stála se zde fronta. K tomuto domu hrůzy davy jen proudily. Jak jsme vypozoravali, děti po jednom nejspíše museli domem absolvovat "stezku odvahy", aby si koledu vysloužily.Zbývalo nám pár svítících tyčinek, poté co došly, jsme zhasli dýňového strašáka a neočekávali již žádné návštěvy. To, že rozdáváme tyčinky se pravděpodobně rozkřiklo a koledníci neustávali. Tak jsme tedy očekávali už pouze odplatu z koledy, tedy "trick". Hádejte kdo to odnesl. Dýňák. Dožil se jedinného dne. Byl na kaši a svíčka rozbitá. Hold, nevyplácí se v Anglii na Halloween koledníkům neotevřít :-)